AKF

03.02.2018

6 lutego, zapraszamy na biograficzny film o francuskim cyrkowcu, żyjącym na przełomie XIX i XX wieku, którego skecze odgrywane są do dzisiejszych czasów. Film z 2016 roku w reżyserii Roschdy Zem’a, świeży i zaskakujący. Wspaniała obsada, między innymi. Omar Sy („Nietykalni”). Czy główny bohater jest rewolucjonistą w rozśmieszaniu? Czy teoretycznie ludzie "smutni" potrafią nas rozbawić do łez? Start o godzinie 18. Wstęp wolny. Dobre kino, zawsze w Barwnej.

02.01.2018

9 stycznia 2018 roku, wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca, zapraszamy na seans, który na długo pozostanie w pamięci. Akcja filmu wyprodukowanego w 2017 roku, toczy się podczas okupacji niemieckiej. Bohaterami są opiekunowie warszawskiego zoo, którzy działają w trudnym czasie, gdzie każdemu grozi niebezpieczeństwo. Jedno jest dla nich pewne - nadzieja umiera ostatnia. Start o godzinie 18. Wstęp wolny.

28.11.2017

5 grudnia, w przeddzień Mikołajek, chcemy zaproponować do obejrzenia dwa ważne filmy z 2016 roku: oscarowy musical z 2016 r. z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone oraz ostatni film Andrzeja Wajdy z Bogusławem Lindą w roli głównej. Start projekcji o godz. 18. Wstęp wolny, bez zapisów. Każdy jest mile widziany. Można przyjść tylko na jeden film (pierwszy rozpocznie się o 18, drugi ok. 20.15).

29.09.2017

Awanturniczy Klub Filmowy zaprasza młodzież i dorosłych na film wybitnego francuskiego reżysera Luc’a Bessona. Autor stworzył m.in. słynnego „Leona zawodowca”,  „5 element” i wiele innych. Aktualnie jednym z jego najnowszych dzieł, jest film pt. „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, który kosztował 200 mln dolarów i jest najdroższym w historii w europejskiej kinematografii.  W najbliższy wtorek, 3 października, zobaczymy paryskie życie od upadku do szczęścia, nad którym będzie ktoś czuwał. Zaczynamy o godz. 18. Wstęp wolny. Zapraszamy.

31.08.2017

Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Klubu Filmowego, który odbywa się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w Bibliotece Barwnej. Spotkania są zawsze okazją do wymiany poglądów zarówno na temat prezentowanych obrazów, jak też nowinek ze świata filmu. 5 września, od godz. 18, będzie można obejrzeć  komedię obyczajową islandzkiego reżysera Dagur’a Kari, twórcy m.in. „Noi albinoi” i „Zakochani widzą słonie”. Proponowany na najbliższy wtorek film może i zachwycać i irytować, a przeplatające się w fabule cynizm, łatwowierność i romantyzm, stoczą między sobą wielkie boje. Wstęp wolny. Zapraszamy.

30.05.2017

Jeśli podejmować próbę wytypowania jakie dwa filmy: polski i europejski, zdobyły największe uznanie publiczności w ostatnim czasie, to na pewno te wybrane na najbliższy Klub Filmowy byłyby wytypowane. Już 6 czerwca, o godz. 18, w Barwnej będzie można obejrzeć film o rodzinie Beksińskich - zdobywcę Złotych Lwów i zwycięzcę Złotej Palmy w reżyserii Kena Loach'a o Danielu Blake'u. Zapraszamy wszystkich! Wstęp wolny, bez zapisów.

05.05.2017

Na majowym spotkaniu Awanturniczego Klubu Filmowego obejrzymy film w reżyserii Jima Jarmuscha - nietuzinkowego przedstawiciela kina niezależnego, który z każdej, nawet oczywistej sceny, potrafi wydobyć coś wyjątkowego. Sceny są jak wprost spod ręki poety, który zchirurgiczną precyzją” tworzy obrazy, w których piękno tkwi w szczegółach. Zapraszamy więc 9 maja na godzinę 18. Wstęp wolny.    

28.03.2017

4 kwietnia, czyli już za tydzień, warto przyjść do Barwnej na projekcję rosyjskojęzycznego, niezwykle wciągającego i poruszającego filmu, Andrieja Zwiagincewa.  O włos przegrał z „Idą” w  wyścigu do Oscarów, ale na projekcji w Barwnej będzie miał, na nowo, swoje pięć minut. Start projekcji o godz. 18. Wstęp wolny.

23.02.2017

7 marca (wtorek), o godzinie 18, odbędzie się kolejna projekcja w ramach Awanturniczego Klubu Filmowego. Tym razem proponujemy komedię o przygodzie życia, którą czasami postanawia się przeżyć dopiero na ostatnim jego etapie. Ekranizacja powieści Billa Brysona to nie tylko zabawna fabuła, ale także piękne krajobrazy i możliwość śledzenia aktorskiego talentu Roberta Redforda i Nicka Nolte'a. Zapraszamy wszystkich chętnych: młodzież, dorosłych i.. bardziej dorosłych także.

01.02.2017

Zapraszamy młodzież i dorosłych na spotkania Klubu Filmowego. Odbywają się one w każdy pierwszy wtorek miesiąca, zatem najbliższa darmowa projekcja będzie miała miejsce 7 lutego, o godzinie 18. Obejrzymy dwa filmy: jeden o Edith Piaf, drugi, będący swoistym labiryntem, nakręcony na podstawie powieści Josego Saramago. Oba bardzo doceniane, na pewno warte obejrzenia i być może podyskutowania o nich. Do zobaczenia!