22.07.2019

Lipcowa dyskusja o książce Doroty Masłowskiej "Jak zostałam wiedźmą" za nami. Jeśli jeszcze nie znacie tej twórczości, to zachęcamy do sięgnięcia po te nietuzinkowe, śmieszące lub wręcz denerwujące tytuły. Są różne gusta, ale o tej ważnej współczesnej pisarce i jej książkach warto mieć własne zdanie. A za miesiąc, 23 sierpnia, Młodzieżowy Dykusyjny Klub Książki weźmie na warsztat komiksy o Thorgalu. Zapraszamy do ich wypożyczania!

19.07.2019

Sznowni Czytelnicy! W trzy wakacyjne czwartki Biblioteka będzie czynna do godz. 18. Dłuższa możliwosć wypożyczeń będzie: 25 lipca, 8 sierpnia i 22 sierpnia. Zapraszamy.

10.07.2019

Zmienna aura nam niestraszna. Strefa Malucha zafunkcjonowała dziś wewnątrz Barwnej, a dziesiątki maluszków miały okazję do fajnej rozrywki. GALERIA ZDJĘĆ Przy okazji dzieci zrobiły zapasy książkowe na najbliższy tydzień. Bo przecież w następną środę widzimy się ponownie. Być może już w plenerze. Do zobaczenia!

10.07.2019

Jak w każdą środę, tak i dziś, zapraszamy dzieci do lat 5 na wspaniałą zabawę z rówieśnikami. Zwykle spotykamy się w Parku Radziwiłłów, ale dziś, ze względu na pogodę, zapraszamy do środka Barwnej.

08.07.2019

Dorota Masłowska chyba najbardziej kojarzona jest z "Wojną polsko-ruską". Ma jednak na koncie również kolejną powieść "Paw królowej", a także kilka świetnych dramatów, chętnie czytanych i oglądanych w teatrach. Prawda jest jednak taka, że jej twórczość albo się lubi, albo wręcz nie znosi. Ciekawe jak zostanie odebrana powieść autobiograficzna dla dzieci i dorosłych "Jak zostałam wiedźmą". Zachęcamy do wypożyczania jej w Barwnej, by już 19 lipca wyrazić swoją opinię na kolejnym spotkaniu Młodzieżówego Dyskusyjnego Klubu Książki. Przyjść i dyskutować może każdy, podobnie jak przyjść i nie dyskutować, a tylko posłuchać. Zapraszamy.

03.07.2019

Środowe spotkania w Strefie Malucha już wystartowały. Jak się okazuje, taka propozycja dla najmłodszych była strzałem w dziesiątkę. W ciągu dwóch godzin z oferowanych przez Barwną atrakcji skorzystało ponad 60 osób! Dzieci wykazały się zaskakującą inwencją w zakresie wykorzystania sprzętów, które zastały na parkowej trawie. Dorośli mieli okazję do chwili relaksu i rozmów z innymi rodzicami. Równolegle odbywały się zajęcia FizjoMamy, więc można było zarówno poćwiczyć, jak zaoferować coś ciekawego swoim pociechom. A w tym wszystkim najważniejsze, że nie zabrakło zainteresowania ksiażkami! Do zobaczenia za tydzień. GALERIA ZDJEĆ

01.07.2019

Zapraszamy do wypożyczania nowych filmów. Są długo wyczekiwane, ale też potrzebne w tym wakacyjnym czasie - czy jako sposób spędzania najgorętszej części dnia, czy miłych, nieco chłodniejszych wieczorów.

29.06.2019

Na naszych barwnych półkach zasiadły nowości... czekają w gotowości, by te półeczki opuścić z jakimś fajnym Czytelnikiem. Czy to będziesz Ty? W przygotowaniu są też nowe filmy. Lada dzień zatem uszczęśliwieni będą zarówno Czytelnicy, jak i Kinomaniacy.

26.06.2019

Wakacyjne wtorki, środy i czwartki to okazja do spędzania czasu w Barwnej. Proponujemy aktywności, z których mogą korzystać przede wszystkim dzieci, jednak każde spotkanie może być też dobrą zabawą dla młodzieży i rodziców, dziadków, cioć itp. We wtorki będziemy spotykać się na projekcjach filmowych - w najbliższy (2.07.) ze smokiem i księżniczką; w środy w Parku Radziwiłłów bawimy się w strefie malucha; a w najbliższy czwartek (4.07.) odbędą się wyścigowe zmagania na konsoli PS4 z grą Sonic (będą nagrody!)

25.06.2019

Już w najbliższy piątek, 28 czerwca, zapraszamy do Barwnej, by w miłej atmosferze porozmawiać o książkowych superbohaterach (nie tylko tych Marvelowskich) i obejrzeć tematycznie związany film (informacji o tytule udzieli bibliotekarz). Wszyscy są mile widziani. Wstęp wolny.