25.09.2020

Przedstawiamy Wam Płomyczek czasopismo, które towarzyszyło w dzieciństwie  Waszym pradziadkom, dziadkom i rodzicom. Zerknijcie na jego krótką historię…

Pierwszy ,,Płomyczek” ukazał się w 1917 roku, początkowo jako dodatek do ,, Płomyka” –młodzieżowej gazety. 10 lat później 1 września 1927 roku stał się samodzielnym czasopismem, które wydawane było1952 roku  jako tygodnik, później dwutygodnik a od 1992 roku miesięcznik.

17.09.2020

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Księgołap działający przy Bibliotece Barwnej w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie, którego motywem przewodnim będzie twórczość pisarki, eseistki, autorki scenariuszy, poetki, psycholożki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury - Olgi Tokarczuk. Będzie to świetna okazja, aby przypomnieć dzieła pisarki, które jak dotąd zostały przełożone na 39 języków.

11.09.2020

Biblioteka Barwna i Multicentrum serdecznie zapraszają dzieci  do udziału w popołudniowych zajęciach czytelniczo-edukacyjnych. We wtorki i w czwartki wspólnie przeniesiemy się do niezwykłego świata przyrody. Poszukamy razem śladów Żubrzyka Pompika, i innych dzikich stworków. Odwiedzimy leśnych przyjaciół i może w końcu dowiemy się co w trawie piszczy? Baaardzo cieszymy się na Nasze spotkania. Czekamy w Waszej Barwnej i Multicentrum.

01.09.2020

Szanowni Państwo, informujemy, iż od 1 września 2020 r. obowiązują następujące godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej i agend podległych:

Godziny otwarcia Biblioteki Barwnej:

Poniedziałek - 8.00 - 15.00
Wtorek - 10.30 - 17.30
Środa - 8.00 - 15.00
Czwartek - 10.30 - 17.30
Piątek - 8.00 - 15.00
Sobota: Nieczynne

28.08.2020

Komiksowy konkurs: „Mój własny superbohater” Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży dobiegł końca. Jury konkursu po bardzo burzliwych obradach postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach.

11.08.2020

Drodzy Rodzice, w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa w naszym regionie, dbając o bezpieczeństwo naszych kochanych maluchów, jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia odbywające się w każdą środę w Parku Radziwiłłowskim. Mamy nadzieję i trzymamy mocno kciuki, że już niedługo się zobaczymy.
Jednocześnie zapraszamy do śledzenia stron Multicentrum Biała Podlaska oraz Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Mlodziezy, gdzie znajdą Państwo wiele edukacyjnych gier i zabaw oraz pomysłów na aktywne spędzenie wakacji.

03.08.2020

Biblioteka Barwna z Białej Podlaskiej znajduje się w przepięknym Parku Radziwiłłów. Gdy tylko pozwoliła na to sytuacja epidemiologiczna spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Księgołap zostały zorganizowane na parkowych ławkach. Klubowicze chętniej spotykali się w parku niż łączyli online. Dlatego też rozmowy poświęcona literaturze podróżniczej oraz twórczości Paula Coelho odbyły się na otwartej przestrzeni przed wejściem do Barwnej. Dobra literatura i piękna pogoda sprawiły, że dyskusje w przyjemnej atmosferze trwały bez końca.

21.07.2020

Już w najbliższy czwartek (23 lipca) zapraszamy chętną młodzież na wakacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. O godz. 16.00, w Parku Radziwiłłów, przed Biblioteką Barwną będziemy dyskutować o twórczości Paulo Coelho. Zachęcamy do udziału także tych, którzy nie znają jego twórczości. Przyjdź, posłuchaj, nie będziesz żałował!

17.07.2020

Biblioteka Barwna organizuje konkurs „Mój własny superbohater!”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia. Co trzeba zrobić? Wystarczy, że przedstawisz bohatera ulubionego komiksu, bądź stworzysz własnego będącego wytworem Twojej wyobraźni. Praca może zostać wykonana dowolną techniką, powinna natomiast być formatu A3. Wykonaną pracę zapakowaną w kopertę wraz z formularzem zgłoszeniowym dostarcz osobiście do Biblioteki Barwnej lub prześlij listownie na adres: Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, ul. Warszawska 12c, 21-500 Biała Podlaska. Pracę należy dostarczyć do 19 sierpnia 2020 r. do godziny 15:00. Więcej informacji znaleźć można w Regulaminie Konkursu.

07.07.2020

Seria Joanne K. Rowling o Harrym Potterze od lat nie schodzi z list najchętniej czytanych, kupowanych i wypożyczanych książek. I tak nieprzerwanie od 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy została wydana w Polsce. Biblioteka Barwna proponuje wszystkim chętnym, tym młodszym i tym starszym, wspólną zabawę. Wystarczy, że co czwartek tu zajrzysz a będzie czekał na Ciebie quiz do rozwiązania. Dziękujemy serdecznie wydawnictwu „Media Rodzina” za pozwolenie użycia zdjęć przepięknych okładek wydań serii o Harrym Potterze.