29.10.2019

Czy warto w życiu gonić za tym co nie jest ważne ? A jak mamy poznać  co jest istotne, a co niewarte naszej uwagi ? Czy w ciągu miesięcy można nadrobić kilkanaście lat ? Na te i inne bardzo życiowe pytania będzie można znaleźć odpowiedź w czasie projekcji filmu z Georgem  Clooneyem .

Serdecznie zapraszamy 5 listopada o godzinie 1800 do Biblioteki Barwnej.

Na kinomanów w ten pierwszy listopadowy wtorek czeka bardzo miła niespodzianka.

25.10.2019

Zbliża się rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Bibliotece Barwnej, 9 listopada, można będzie wziąć udział w interaktywnym quizie wiedzy o Polsce. Drużyny złożone z dzieci i dorosłych (to Wy decydujecie kto będzie w Waszej drużynie) będą miały okazję rodzinnie spędzić czas, porywalizować i z tabletem w ręku niebanalnie podjąć tematykę patriotyczną. Obowiązują zapisy: pierwsza tura na godzinę 11; druga na godzinę 12 - nr. tel 83 341 64 53.

24.10.2019

Nie mogłoby być inaczej. Świętowanie Urodzin Misia musiało w jakiś sposób zaistnieć też w Klubie Malucha. Ale miś to nie byle jaki, bo oprócz tego, że jest to raczej lubiany towarzysz dzieciństwa, to ten ostatnio obecny w Bibliotece jest, oczywiście, książkowy. I takie misie miłością szczerą obdarzyli bardzo licznie przybyli dwu- i trzyletni uczestnicy środowych zajęć w Barwnej.

21.10.2019

Na ostatnim spotkaniu DKK młodzi uczestnicy opowiadali o swoich marzeniach i planach. W oparciu o twórczość Katarzyny Ryrych próbowali ustalić co zmieniło się w tym temacie na przestrzeni wieków. Podsumowanie rozmowy doprowadziło do konkluzji, że pewne dążenia młodych ludzi, takie jak poszukiwanie przyjaźni, miłości, dążenie do uzyskania lepszego statusu społecznego są stale aktualne. Inne determinuje sytuacja społeczno–polityczna.

Na następnym spotkaniu 22 listopada, dyskutując o literaturze kryminalnej i sensacyjnej dla młodzieży, zastanowimy się jak zostać skutecznym detektywem. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tej literatury.

11.10.2019

Już 19 października Miś będzie miał imprezkę urodzinową w Barwnej. To sobota, więc wolny dla dzieci dzień, idealny na wizytę w bibliotece. Na prośbę Misia w tym roku zapraszamy osoby w wieku 4-6 lat. Obowiązują zapisy, więc już dziś warto zadzwonić i zgłosić chęć uczestnictwa.

09.10.2019

Nawet deszczowa aura nie jest przeszkodą w dotarciu na spotkanie Klubu Malucha. Wiemy od opiekunów, że dzieci czekają z niecierpliwością na środę i biblioteczne zajęcia dla najmłodszych są dla nich czymś wyjątkowym. Dziś rozmawialiśmy o jesieni, jednak, jak to w Barwnej, nie była to klasyczna pogadanka. Pojawiła się mimochodem, wśród poszukiwania oznak nowej pory roku w dziale dziecięcym biblioteki, zabaw w gromadzenie zapasów, pokonywania strachu w tunelu animacyjnym, przy okazji czytania fascynującej opowieści... ZOBACZ ZDJĘCIA Z KLUBU 09.10

26.09.2019

Dyskusja o zasadności obecności różnorodnych poradników w bibliotece młodzieżowej już za nami. Na wrześniowym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap” dyskutowaliśmy także o zaletach i wadach internetowych blogów o podobnej tematyce. Spotkanie DKK było świetną okazją do krótkiej promocji nowych książek dla młodzieży z księgozbioru Biblioteki Barwnej. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli wybrać sobie jeden z poradników pozyskanych z Bookrosingu.

Na następne spotkanie zapraszamy 18 października 2019r., jak zawsze na 16.00. Tematem będą problemy młodzieży dawniej i dziś, w kontekście twórczości  Katarzyny  Ryrych.

25.09.2019

1 października wypada pierwszy wtorek miesiąca, a jest to termin spotkań naszego Klubu Filmowego. Zaproponujemy film Marka Koterskiego o... uczuciach. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od tego czy kiedykolwiek odwiedzaliście Barwną, czy będziecie pierwszy raz. Start o 18. Wstęp wolny.

13.09.2019

To może być naprawdę niecodzienne i zaskakujące spotkanie. Literatura poradnikowa zawiera doskonałe treści do dyskusji - może pouczać albo śmieszyć, pomagać lub po prostu nie szkodzić:) Już za tydzień czekamy na wszystkich! Niezależnie od tego, czy są molami ksiązkowymi, czy czytelniczymi outsiderami, czy bywają w bibliotece, czy przyjdą sprawdzić co to za miejsce. Szczegóły znajdują się na plakacie.

13.09.2019

Trwają prace w okolicach wjazdu do Parku Radziwiłłów, w związku z tym teren jest zamknięty dla pojazdów. Ruch pieszy, czy jak to mówią najmłodsi: "na nogach" jest jak najbardziej możliwy.Wejście do Barwnej znajduje się od strony dziedzińca parku. Zapraszamy!