11.03.2020

Szanowni Czytelnicy,
w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS - COV - 2. Prezydent Miasta Biała Podlaska zdecydował o zamknięciu dla odwiedzających wszystkich instytucji kultury. W zaistniałej sytuacji dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo od 12.03.2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna i agendy podległe będą NIECZYNNE!

11.03.2020

W związku z zamknięciem szkół i instytucji kultury ze względu na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa najbliższe spotkanie Księgołapa (20.03.2020 r.) zostaje odwołane.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 17 kwietnia 2020 r. o godzinie 16.00 do czytelni biblioteki Barwnej.

09.03.2020

Na spotkaniu MDKK podjęliśmy próbę porównania kobiecego i męskiego widzenia świata na podstawie wybranych utworów literackich. Podstawą do dyskusji były między innymi: „Aschab i kawałek pizzy” M. Hulia, „Szklany tron” S. J. Maas, „Zmierzch” S. Meyer.

05.03.2020

W każdą sobotę o godzinie 12.00 Barwna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na „Czytające Soboty”. W marcu udział w akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych wezmą udział kobiety pełne pasji i zamiłowania do literatury dziecięcej: Anna Bodasińska wykładowca akademicki bialskiego AWF-u, Justyna Dragan dziennikarka i miłośniczka górskich wypraw, Marta Pomorska – instruktor ZHP, fanka aktywnego wypoczynku, Aneta Hetmańczyk – miłośniczka zwierząt i niedzielnych spacerów z psami ze schroniska „Azyl”.

18.02.2020

Młody czytelniku! Zaplanuj trochę wolnego czasu i przyjdź koniecznie w najbliższy piątek do Barwnej. Nie będziesz tego żałował. Poznasz nowych znajomych. A może dowiesz się czegoś ciekawego o literaturze widzianej „kobiecym okiem”. Nawet jeśli przeczytasz tylko kilka stron. Wszyscy młodzi miłośnicy książek mile widziani 21 lutego o godz. 16.00 na najbliższym spotkaniu „Księgołapa”. Zapraszamy do Barwnej!

06.02.2020

Poszukiwania zwierząt w literaturze powiodły się. Odkryliśmy, że występują w wielu lekturach i stanowią istotne dopełnienie treści. Przed dyskusją o książkach, przy pomocy losowanych kart z obrazkami, tworzyliśmy wspólną opowieść o zwierzętach. Śmiechu było dużo. Młodzież najbardziej zainteresował „Folwark zwierzęcy” G. Orwella i  książki A. Wajraka „To zwierzę mnie bierze” i „Wilki”.

13.01.2020

Biblioteka Barwna zaprasza na pierwsze  w 2020 roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”. Wyjątkowo w ostatni piątek 31 stycznia w Czytelni Biblioteki Barwnej (ul. Warszawska 12c) o godzinie 16.00. Tym razem tematem rozmowy będą zwierzęta w literaturze. Zapraszamy wszystkich chętnych.

08.01.2020

Czas karnawału jest wyjątkowy również dla najmłodszych. Z okazji do wspaniałej zabawy, przywdziania kolorowych masek i tańców skorzystały dzieci z naszego Klubu Malucha. Zobaczcie jak było radośnie... GALERIA ZDJĘĆ

08.01.2020

Lubisz Barwną, a robienie zdjęć jest Twoja pasją? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!!!

Wystarczy, że  #cykniesz sobie u nas fotkę i #rzucisz okiem na nasz regulamin konkursu, a będzie się działo.

30.12.2019

Drodzy Czytelnicy, we wtorek (31.12.2019 r.) nasza biblioteka czynna będzie od godziny 9.00 do 13.00.
Za utrudnienia przepraszamy. Życzymy wszystkim Książkowego Nowego Roku.