13.09.2019

To może być naprawdę niecodzienne i zaskakujące spotkanie. Literatura poradnikowa zawiera doskonałe treści do dyskusji - może pouczać albo śmieszyć, pomagać lub po prostu nie szkodzić:) Już za tydzień czekamy na wszystkich! Niezależnie od tego, czy są molami ksiązkowymi, czy czytelniczymi outsiderami, czy bywają w bibliotece, czy przyjdą sprawdzić co to za miejsce. Szczegóły znajdują się na plakacie.

13.09.2019

Trwają prace w okolicach wjazdu do Parku Radziwiłłów, w związku z tym teren jest zamknięty dla pojazdów. Ruch pieszy, czy jak to mówią najmłodsi: "na nogach" jest jak najbardziej możliwy.Wejście do Barwnej znajduje się od strony dziedzińca parku. Zapraszamy!

05.09.2019

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat po odbiór wyprawek czytelniczych na dobry start oraz kart Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

29.08.2019

3 września, po przerwie wakacyjnej powraca Młodzieżowy Awanturniczy Klub Filmowy. Bohaterem wtorkowego spotkania będzie kino polskie, cieszące się niesłabnącą popularnością, poruszające sprawy ważne i jakże nam bliskie. Tym razem  obejrzymy budzący emocje  film Kingi Dębskiej, opowiadający o trzech, wydawać  by się mogło, silnych kobietach i radzeniu sobie z problemami napotkanymi po drodze.  Mocne kino, ważny temat i gwiazdorska obsada, czego chcieć więcej.  Zapraszamy serdecznie do Barwnej, 3 września na godzinę 1800  Wstęp  wolny, pod warunkiem, ze masz ukończone 15 lat.

27.08.2019

Informujemy, że na czas prac, związanych z wycinką drzew w okolicach wejścia głównego do Biblioteki Barwnej będzie funkcjonować wejście alternatywne - od strony Parku Radziwiłłów.

26.08.2019

Kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki za nami. Thorgal okazał się tak świetną książką do dyskusji, że w ferworze rozmów czas minął niepostrzeżenie. Dodatkowo nastąpiła wymiana moderatorów - Maciej przekazał tę funkcję Czesi, by odtąd moderować Klub dla dorosłych, a na tym młodzieżowym zjawiać się już jako uczestnik. ZOBACZ ZDJĘCIA
Kolejna możliwość miłego spotkania przy książkach będzie 20 września, o godz. 16. Porozmawiamy o literaturze poradnikowej, co zwiastuje ciekawą wymianę zdań. Warto przyjść.

16.08.2019

Już za tydzień, 23 sierpnia, Młodzieżowy Dyskusujny Klub Książki, miejmy nadzieję, będzie pękał w szwach, na skutek tłumów dyskutantów. Jest naprawdę wiele osób, które czytają serię o Thorgalu. Ciekawie byłoby, gdyby przynajmniej część z nich zechciała przyjść i poopowiadać o swoich wrażeniach. A może przyjdą też Ci, którzy jeszcze nie złapali komiksowego bakcyla? Przyjdą, posłuchają, przekonają się lub nie. Czyli jednak będzie nas dużo? Na to liczymy. Do zobaczenia.

12.08.2019

Akcja zbiorowego czytania w przestrzeni publicznej zawsze wzbudza zainteresowanie przechodniów. Nawet jeśli jeden człowiek pomyśli sobie przy tej okazji, że czytanie jest fajne, że może i ja sięgnę po ksiażkę, to można odnotować sukces. Dzięki tegorocznej, kilkudziesięcioosobowej czytającej grupie udało się przeciągnąć kilka osób na książkową stronę mocy. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by dołączyć do naszej akcji. ZOBACZ ZDJĘCIA

30.07.2019

Wakacje na półmetku, a być może jeszcze nie wszyscy wiedzą o odbywających się w Barwnej zajęciach zorganizowanych. We wtorki, środy i czwartki, zawsze od 10, można bezpłatnie i bez zapisów skorzystać z naszych propozycji. We wtorki proponujemy projekcje filmowe (tytuły dostępne w Bibliotece), w środy spotykamy się w Parku Radziwiłłów, by skorzystać z zabaw w Strefie Malucha, a w czwartki można rozerwać się na turniejach PS4. Oprócz tego przez cały dzień można wypożyczać, grać, oglądać, spotykać się z równieśnikami. Do zobaczenia!

27.07.2019

Dziś można by napisać "jeszcze tylko 15 dni...", bo faktycznie tyle pozostało do wyjątkowego w skali roku wydarzenia. KsięgoZbiór w Białej Podlaskiej odbędzie się już po raz siódmy. Od tylu lat zbieramy się w umówionym miejscu, by przez pół godziny w ciszy poczytać książkę. To jakiś rodzaj manifestacji, tyle że pokojowej, czytelniczej. Chcemy pokazać, że czytać można wszędzie, że jest to rozrywka, która właściwie nie ma konkurencji i chyba, wbrew sceptykom, nie skończy się pod wpływem technologii. Wszystkich lubiących czytać zapraszamy do dołączenia do nas 10 sierpnia.