20.06.2018

Zbliżają się wakacje, czyli doskonały czas na czytanie, oglądanie, zabawę z rówieśnikami i rodzinne aktywności. Zachęcamy do tłumnego przybywania do biblioteki, czy to do Barwnego Ogródka Bibliotecznego (wtorki godz. 11.00 - 13.00), na zajęcia zorganizowane (środy godz. 11.00 - 12.00), czy do codziennego korzystania z mnóstwa atrakcji, które oferuje Barwna. A może przebywanie w bibliotece połączyć z zajęciami w Multicentrum? Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

19.06.2018

W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie DKK z Gonzem. Nie będzie to jednak znany wszystkim Muppet, a bohater zabawnej i zaskakującej książki Dave'a Cousins'a "Czekając na Gonza". Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć kim jest tytułowa postać, skąd wziął się taki przydomek i dlaczego trzeba na nią czekać, zachęcamy do odwiedzenia Barwnej o 16.00.

19.06.2018

Tę tajemnicę mogli poznać ci, którzy odwiedzili nas 9 czerwca 2018 r. W ramach projektu „Włącz czytanie!” odbyło się fantastyczne, interaktywne spotkanie z gwiazdą teatru i telewizji – Edytą Jungowską.

16.06.2018

Konkurs na nagranie audiobooka, organizowany przez nas po raz pierwszy, cieszył się ogromnym powodzeniem. Uroczyste rozstrzygnięcie miało miejsce 9 czerwca tuż przed spotkaniem z Edytą Jungowską. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością i oryginalnością. Jury nie miało łatwego zadania, spośród nadesłanych zgłoszeń przyznano trzy równorzędne nagrody główne i dwa wyróżnienia.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w dalszych naszych działaniach.

Konkurs odbył się w ramach projektu "Włącz czytanie!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

13.06.2018

Podczas Nocy Bibliotek, organizowanej wspólnie z Multicentrum, nasi młodzi czytelnicy wcielili się w rolę detektywów, a biblioteka zamieniła się w tajemnicze miejsce, pełne skomplikowanych łamigłówek i szyfrów.

13.06.2018

W dniach 2-8 czerwca 2018 r. Park Radziwiłłowski wypełnił się kolorami, porywającymi historiami książkowymi i radością odwiedzających go dzieci. A to wszystko dzięki Barwnemu Ogródkowi Bibliotecznemu, zorganizowanemu w ramach projektu „Włącz czytanie!”.

12.06.2018

12 czerwca, wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca, zapraszamy na Awanturniczy Klub Filmowy. Wyświetlimy dwa genialne filmy!

08.06.2018

Aktorka jest również Ambasadorką kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" oraz nagrywa wspaniałe audiobooki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. O pozostałych talentach i zainteresowaniach naszego gościa dowiemy się w sobotę 9 czerwca o godz.11.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

08.06.2018

5 czerwca mieliśmy okazję gościć panią Elżbietę Olszewską, Członkini Zarządu i Dyrektora Programowego Fundacji „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”, która wygłosiła wspaniałą prelekcję o wartościach płynących z czytania.

08.06.2018

Wizyty w żłobkach odbyły się w ramach realizacji projektu „Włącz czytanie!” realizowanego ze środków MKiDN. Bardzo cieszymy się z naszej współpracy i przypominamy, że nawet jeszcze młodsze dzieci mogą być naszymi Czytelnikami i posiadać kartę biblioteczną! W  swoich zbiorach mamy bardzo dużo pięknych i wartościowych tytułów adresowanych do maluszków.