Barwny Ogródek BibliotecznyKażdego dnia nasi młodsi Czytelnicy oraz wszyscy spacerowicze mogli wziąć udział w akcjach głośnego czytania, w które włączyły się znane i lubiane bialskie panie, oraz przez kilka godzin korzystać z ciekawych książek, nowo zakupionych zabawek i specjalnie przygotowanych animacji.

Uroczyste otwarcie ogródka odbyło się 2 czerwca dość nietypowo – pogoda sprawiła psikusa i impreza została przeniesiona do wnętrz Barwnej. Bibliotekarze w przebraniach witali przybyłe z rodzicami dzieci, na które czekało mnóstwo atrakcji. Gościem specjalnym tego dnia była pani Renata Stefaniuk, która dokonała inauguracji bialskiego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

W dniach 4-8 czerwca w świat bajkowych opowieści i wierszy przeniosły wszystkich panie: Sylwia Kalinowska, Anna Chwałek, Barbara Chwesiuk, Patrycja Rytel i Beata Makaruk. Dzieci miały także okazję dowiedzieć się czym zajmują się zaproszeni goście specjalni i miło spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za wsparcie naszych działań, poświęcony czas, uśmiech oraz wspaniałe interpretacje książkowych historii.

Projekt „Włącz czytanie!” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć