DKK

05.02.2019

Już w najblizszy piątek odbędzie sie kolejne spotkanie młodzieżowego DKK. Tym razem tematem dyskusji będą książki oparte na mitologii greckiej, nordyckiej lub słowiańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Czytelni Barwnej 8 lutego na godz.16.00.

15.01.2019

„Król kruków”,  „Czarna wrona”, „Szóstka wron” czy „Krucze wrota” to tylko nieliczne z książek,  w których tytule został umieszczony złowieszczy ptak. Czy coś jeszcze łączy te książki? Dlaczego autorzy tak chętnie wykorzystują ten mroczny symbol? Jaka jest prawdziwa symbolika tych tajemniczych ptaków? O tym wszystkim porozmawiamy na najbliższym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zapraszamy w piątek 18 stycznia na godz. 16:00 do czytelni Biblioteki Barwnej. Dołącz do nas! Zostań Księgołapem.

12.12.2018

Zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem porozmawiamy o książce, która w ostatnim czasie wywarła na nas największe wrażenie. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie miali okazji się z nami spotkać. Klub jest otwarty i można do nas dołączyć. Bez zapisów, bez zobowiązań. Do zobaczenia!

22.11.2018

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki zaprasza już w najbliższy piatek (23 listopada) o godzinie 16.00 na kolejne spotkanie. Tym razem porozmawiamy o literaturze "nie z tej ziemi", czyli książkach, w których bohaterami są duchy.

Dołącz do nas, zostań Księgołapem!

17.10.2018

Już w najbliższy piątek 19 października o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasze rozmowy będą toczyć się wokół książki "Player one" Ernesta Clinea. Nawet jeśli komuś nie uda się przeczytać tej niebanalnej lektury, to może do nas dołączyć. Gwarantujemy interesujące spotkanie w wyjątkowym gronie.

18.09.2018

Wrzesień w Barwnej upływa pod znakiem przygody. Dlatego też, Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki chcąc włączyć się aktywnie w projekt „Barwni poszukiwacze przygód”, gorąco zaprasza do dyskusji na temat literatury przygodowej. Wszystkich zwolenników i przeciwników tego gatunku zachęcamy do udziału w najbliższym spotkaniu Księgołapa w czwartek 20 września o godz. 16:00.

20.08.2018

Zapraszamy na Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki, który odbędzie się w najbliższy czwartek w wyjątkowej scenerii - na balkonie Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

16.07.2018

Czy wiedzieliście co oznacza słowo Księgołap? Dawniej określano tak złodzieja książek, a „Złodziejka książek” to powieść, o której porozmawiamy na najbliższym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zapraszamy już w czwartek o godz. 16:00. Powieść absolutnie wyjątkowa, doceniana zarówno przez czytelników, jak i krytyków literatury.

19.06.2018

W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie DKK z Gonzem. Nie będzie to jednak znany wszystkim Muppet, a bohater zabawnej i zaskakującej książki Dave'a Cousins'a "Czekając na Gonza". Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć kim jest tytułowa postać, skąd wziął się taki przydomek i dlaczego trzeba na nią czekać, zachęcamy do odwiedzenia Barwnej o 16.00.

08.05.2018

Wszystkich poszukujących mocnych przeżyć zapraszamy w czwartek 10 maja na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wkroczymy w świat, który cię zaszokuje, przerazi, ale także – chociaż może ze strachu nie od razu zechcesz się do tego przyznać – przyprawi o dreszczyk emocji. Przed nami „Opowieści tajemnicze i szalone” autorstwa mistrza makabry – Edgara Allana Poego, ozdobione upiornie wspaniałymi ilustracjami Grisa Grimly’ego.

Dołącz do nas, zostań Księgołapem!