DKK

11.03.2020

W związku z zamknięciem szkół i instytucji kultury ze względu na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa najbliższe spotkanie Księgołapa (20.03.2020 r.) zostaje odwołane.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 17 kwietnia 2020 r. o godzinie 16.00 do czytelni biblioteki Barwnej.

09.03.2020

Na spotkaniu MDKK podjęliśmy próbę porównania kobiecego i męskiego widzenia świata na podstawie wybranych utworów literackich. Podstawą do dyskusji były między innymi: „Aschab i kawałek pizzy” M. Hulia, „Szklany tron” S. J. Maas, „Zmierzch” S. Meyer.

18.02.2020

Młody czytelniku! Zaplanuj trochę wolnego czasu i przyjdź koniecznie w najbliższy piątek do Barwnej. Nie będziesz tego żałował. Poznasz nowych znajomych. A może dowiesz się czegoś ciekawego o literaturze widzianej „kobiecym okiem”. Nawet jeśli przeczytasz tylko kilka stron. Wszyscy młodzi miłośnicy książek mile widziani 21 lutego o godz. 16.00 na najbliższym spotkaniu „Księgołapa”. Zapraszamy do Barwnej!

06.02.2020

Poszukiwania zwierząt w literaturze powiodły się. Odkryliśmy, że występują w wielu lekturach i stanowią istotne dopełnienie treści. Przed dyskusją o książkach, przy pomocy losowanych kart z obrazkami, tworzyliśmy wspólną opowieść o zwierzętach. Śmiechu było dużo. Młodzież najbardziej zainteresował „Folwark zwierzęcy” G. Orwella i  książki A. Wajraka „To zwierzę mnie bierze” i „Wilki”.

13.01.2020

Biblioteka Barwna zaprasza na pierwsze  w 2020 roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”. Wyjątkowo w ostatni piątek 31 stycznia w Czytelni Biblioteki Barwnej (ul. Warszawska 12c) o godzinie 16.00. Tym razem tematem rozmowy będą zwierzęta w literaturze. Zapraszamy wszystkich chętnych.

23.12.2019

Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Dlatego tematem ostatniego spotkanie Księgołapa w roku 2019 były prezenty książkowe. Uczestnicy prezentowali książki, które chcieliby dostać jako prezent lub dostali je wcześniej. Byli tak dobrze przygotowani i przekonujący, że wszystkie omawiane książki zostały wypożyczone po spotkaniu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek przygotowany przez moderatora, składający się z materiałów promocyjnych DKK.

Następne spotkanie, ze względu na ferie zimowe, przesunęliśmy na ostatni piątek stycznia (31.01.2020). Zapraszamy do czytelni biblioteki Barwnej o godzinie 16.00. Będziemy rozmawiać o zwierzętach w literaturze.

03.12.2019

22 listopada 2019r., jak co miesiąc, spotkaliśmy się przy herbatce z uczestnikami Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy o literaturze kryminalnej i sensacyjnej. Zastanawialiśmy się czy warto ją czytać? Co daje nam taka lektura? Jaką ma wartość literacką i poznawczą? Dyskusja była bardzo ożywiona, a zdania uczestników podzielone. Ostateczna konkluzja rozmówców była taka, że...

26.09.2019

Dyskusja o zasadności obecności różnorodnych poradników w bibliotece młodzieżowej już za nami. Na wrześniowym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap” dyskutowaliśmy także o zaletach i wadach internetowych blogów o podobnej tematyce. Spotkanie DKK było świetną okazją do krótkiej promocji nowych książek dla młodzieży z księgozbioru Biblioteki Barwnej. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli wybrać sobie jeden z poradników pozyskanych z Bookrosingu.

Na następne spotkanie zapraszamy 18 października 2019r., jak zawsze na 16.00. Tematem będą problemy młodzieży dawniej i dziś, w kontekście twórczości  Katarzyny  Ryrych.

13.09.2019

To może być naprawdę niecodzienne i zaskakujące spotkanie. Literatura poradnikowa zawiera doskonałe treści do dyskusji - może pouczać albo śmieszyć, pomagać lub po prostu nie szkodzić:) Już za tydzień czekamy na wszystkich! Niezależnie od tego, czy są molami ksiązkowymi, czy czytelniczymi outsiderami, czy bywają w bibliotece, czy przyjdą sprawdzić co to za miejsce. Szczegóły znajdują się na plakacie.

26.08.2019

Kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki za nami. Thorgal okazał się tak świetną książką do dyskusji, że w ferworze rozmów czas minął niepostrzeżenie. Dodatkowo nastąpiła wymiana moderatorów - Maciej przekazał tę funkcję Czesi, by odtąd moderować Klub dla dorosłych, a na tym młodzieżowym zjawiać się już jako uczestnik. ZOBACZ ZDJĘCIA
Kolejna możliwość miłego spotkania przy książkach będzie 20 września, o godz. 16. Porozmawiamy o literaturze poradnikowej, co zwiastuje ciekawą wymianę zdań. Warto przyjść.