Klub Malucha

14.03.2019

W każdą środę Biblioteka Barwna, dzięki odbywającym się zajęciom Tęczowego Klubu Malucha, wypełnia się najmłodszymi czytelnikami naszego miasta. Cotygodniowe spotkania doskonale przygotowują dzieci do rozpoczęcia nauki w przedszkolu oraz uczą współpracy w grupie. Jest to także okazja dla rodziców do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. W czasie zajęć powstają ciekawe prace plastyczna jak zawsze inspirowane książką. A po zajęciach jest czas na wypożyczanie książek.

21.06.2018

To było wspaniałe spotkanie w pięknych okolicznościach przyrody!

Wszystkie atrakcje wydarzyły się na terenie kompleksu agroturystycznego MUSTANG w Rakowiskach. Szaleliśmy wśród baniek mydlanych, przejechaliśmy się bryczką a kiełbaski upieczone na ognisku - smakowały jak nigdy.

11.05.2018

9 maja wyruszyliśmy z naszymi najmniejszymi czytelnikami, aby zobaczyć jak wygląda praca piekarzy.

Każdy mógł zrobić bułkę w swoim wymyślonym kształcie i oczywiście na koniec ją upiec. Bułki wyszły przepyszne, a wizytę zaliczamy do udanych!

Dziękujemy Piekarni Społem za serdeczne przyjęcie.

27.10.2017

Jak sprawić, by dziecko pokochało książki? Czytać samemu:) Ale też świetnym sposobem wydaje się zorganizowanie takiej aktywności z książką, która będzie atrakcyjna, wesoła i będzie dobrze się kojarzyć. A wspólne z rodzicem przeżywanie historii książkowych to już pełnia czytelniczego szczęścia. Takie rzeczy w naszym Klubie Malucha dostępne co środę! ZOBACZ ZDJĘCIA z ostatniego spotkania.

21.09.2017

Każde środowe przedpołudnie w Barwnej należy do niespełna trzylatków, które choć same jeszcze nie czytają, to chyba już zdążyły pokochać i bibliotekę i książki. Cotygodniowe spotkania Klubu Malucha są świetną zabawą, ale też okazją do poznawania wspaniałych historii książkowych, rozwoju ruchowego i manualnego. Przy okazji, przebywanie w grupie rówieśniczej uspołecznia. A potem to już tylko sukces w przedszkolu i szkole oraz dziesiątki przeczytanych książek. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie... ZOBACZ zdjęcia ze spotkania Klubu, które odbyło się 20 września. 

15.09.2017

W środę w Bibliotece Barwnej miało miejsce pierwsze po wakacjach spotkanie Tęczowego Klubu Malucha. Tematem naszych zajęć były kolory, w nauce których pomogła nam  książka „Mała biała rybka”. Dzieci znakomicie wykonywały zadania, przygotowane przez bibliotekarkę Monikę, która opiekuje się Klubem. Barwnym zabawom nie było końca. Pełna fotorelacja TUTAJ.

Zapraszamy na kolejne zajęcia w środę o godz.10:30. Są jeszcze wolne miejsca!

01.09.2017

O tym, że czytanie jest ogromną przyjemnością i może być inspiracją do aktywnego spędzania czasu doskonale przekonują zajęcia Klubu Malucha w Bibliotece Barwnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 13 września 2017r., o godzinie 10.30. Do udziału w zajęciach Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 2,5-3,5 lat, wraz z rodzicem, dziadkami czy opiekunką.

17.06.2017

Środowe spotkanie Tęczowego Klubu Malucha miało charakter wakacyjny. Wspólnie spakowaliśmy niezbędne rzeczy potrzebne do wyjazdu nad morze. Urządziliśmy piknik, podczas którego rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie spędzać wakacje i pograliśmy w grę planszową.

11.03.2017

Biblioteka Barwna od chwili powstania kieruję swoja ofertę do wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej. Szczególnie miło jest nam promować  kulturę i czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dlatego nie mieliśmy problemów z naborem do 6. edycji  Tęczowego Klubu Malucha. Nasze zajęcia doskonale przygotowują dzieci do rozpoczęcia nauki w przedszkolu. ZOBACZ ZDJĘCIA Najmłodsi uczą się współpracy w grupie oraz rozwijają swoje umiejętności  poprzez udział w zabawach ruchowych czy ćwiczących pamięć. Mają okazję do samodzielnych wypowiedzi na określony temat. Ćwiczą zdolności manualne, szczególnie podczas wykonywania nietuzinkowych prac plastycznych.

08.11.2016

Stoliki świetlne są doskonałą pomocą edukacyjna i wspomagają rozwój małych dzieci. Okazały się nie lada atrakcją dla dorosłych biorących udział w naszych zajęciach. Stworzyliśmy teatr cieni, tworzyliśmy obrazy z różowego ryżu.