Niezwykły konkurs dla dzieci i młodzieży rozstrzygnięty!

Konkurs polegał na samodzielnym, plastycznym zobrazowaniu siebie wraz z postacią literacką w czasie przeżywania wspólnej przygody.

Jury w składzie:
Lilla Wilelgan-Michaluk - przewodnicząca, artysta grafik
Renata Sobczak – artysta plastyk
Magda Rzymowska – sekretarz konkursu, współautorka regulaminu
Emilia Tranda-Andrusiuk – pomysłodawczyni konkursu, koordynatorka projektu „Barwni poszukiwacze przygód”
dnia 19.09.2018 r. oceniło 123 prace konkursowe w trzech kategoriach wiekowych i postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Przedszkolaki
I miejsce Julia Salamon
II miejsce Wojciech Krać
III miejsce Ewa Juszczuk
Wyróżnienia: Gabriel Sowa, Łucja Gąsecka, Lena Siedlecka

2. Uczniowie klas I-III
I miejsce Karol Kownacki
II miejsce Adrian Kotowski
III miejsce Zofia Kazanowska
Wyróżnienia: Aleksander Kapszukiewicz, Helena Sacharuk, Magdalena Klimaszewska

3. Uczniowie klas IV-VIII i gimnazjum
I miejsce ex aeqo Aleksandra Reda, Bartosz Jarmoszewicz
II miejsca nie przyznano
III miejsce Martyna Kazanowska
Wyróżnienia: Mikołaj Dejneko, Diana Raczyńska, Maciej Świrydziuk, Alicja Piaszczyk

Laureaci otrzymali nagrody książkowe lub półroczne abonamenty na wypożyczanie multimediów Barwnej.

Dla wszystkich Uczestników konkursu zostały przygotowane podziękowania za udział w formie dyplomu. Zapraszamy do ich odbioru w Dziale Dziecięcym Barwnej do 31.12.2018 r.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 września i zostali na nie zaproszeni wszyscy laureaci, ich rodzice, oraz nauczyciele pod kierunkiem których nagrodzone prace zostały wykonane. Zanim poznaliśmy szczęśliwych zwycięzców, wszycy wzięli udział w bardzo interesujących warsztatach multimedialnych na temat sztuki. Dziękujemy Lilli Wielgan-Michaluk za ich przygotowanie i przeprowadzenie.

Konkurs organizowany był w ramach projektu „Barwni poszukiwacze przygód” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.