Ruszają zapisy do Tęczowego Klubu MaluchaO tym, że czytanie jest ogromną przyjemnością i może być inspiracją do aktywnego spędzania czasu doskonale przekonują zajęcia Klubu Malucha w Bibliotece Barwnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 13 września 2017r., o godzinie 10.30.

Do udziału w zajęciach Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 2,5-3,5 lat, wraz z rodzicem, dziadkami czy opiekunką. Cotygodniowe spotkania doskonale przygotowują do rozpoczęcia nauki w przedszkolu. Najmłodsi uczą się współpracy w grupie oraz rozwijają swoje umiejętności, poprzez udział w zabawach ruchowych. Wszyscy ćwiczą zdolności manualne, szczególnie podczas wykonywania nietuzinkowych prac plastycznych. Jest to okazja dla rodziców do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. Po zajęciach dzieci mają czas na samodzielną zabawę i wypożyczanie książek.

Aby dziecko mogło uczęszczać do Tęczowego Klubu Malucha powinno posiadać kartę czytelnika, którą można założyć podczas pierwszego spotkania oraz wypełnić kartę uczestnictwa dostępną w Bibliotece Barwnej.