XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania DzieciomDrodzy czytelnicy, XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku był realizowany między 30 maja, a 7 czerwca. Tegoroczne hasło kampanii to "Cała Polska czyta o zwierzetach".
Jak co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa zarówno wśród dzieci, jak również ich rodziców i opiekunów. Fundacja ABC XXI, która jest patronem kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, ma za zadanie zwrócić uwagę rodziców na to jak ważna jest książka w życiu małego człowieka już od najmłodszych lat. Poprzez swoje projekty i programy stara się nam przekazać, że my jako rodzice i opiekunowie powinniśmy poświęcić minimum 10 minut dziennie na głośne czytanie dzieciom. Osoby biorące udział w 10 minutowych sesjach czytanych potwierdzają, że dzięki temu ich dzieci bardziej rozwinęły swoją wyobraźnię, jak również poprawiły swoją koncentrację i nauczyły się nowego słownictwa. Specjaliści podkreślają, że czytanie dziecku to jeden z najpiękniejszych darów, jakie możemy mu przekazać. Wspólna lektura to wspólne spędzanie czasu, które zbliża i pomaga budować więź, a przede wszystkim może być świetną zabawą.
W tym roku ze względu na pandemię zdecydowaliśmy się na poznanie gustów naszych czytelników poprzez naszą stronę Facebook organizując każdego dnia przez cały tydzień "Pojedynek książek".