Z wizytą w Brześciu

W sobotę 16 listopada 2019 r. po raz kolejny bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej wraz z dyrektorem Grzegorzem Siemakowiczem mieli okazję odwiedzić Bibliotekę Obwodową im. M. Gorkiego w Brześciu w ramach wieloletniej współpracy. Licznie zgromadzone dzieci z brzeskich szkół, w których uczą się także języka polskiego, miały możliwość obcowania z polską kulturą. Zajęcia pt. Zagrajmy razem! (Давайте играть вместе!), przeprowadzone przez Emilię Waszczuk i Czesławę Pietruk, odbyły się w ramach wydarzenia „Polskie Soboty w Bibliotece”. Tym razem dzieci wysłuchały historii o życiu i muzyce Stanisława Moniuszki, układały puzzle o tematyce nawiązującej do twórczości kompozytora, zmierzyły się z zagadkami muzycznymi. Na zakończenie spotkania powstała wspaniała orkiestra, która zagrała w akompaniamencie muzyki wielkiego polskiego artysty. Wręczenie dzieciom drobnych upominków zakończyło gry i zabawy muzyczne. Piękna pogoda pozwoliła nam także zwiedzić miasto.