ZESPÓŁ

Jak przystało na Barwną Bibliotekę, również jej pracownicy to postaci barwne i różnorodne.  Już nie same kobiety. Każdej z osób wspólnie przydzieliliśmy  kolor, który odpowiada jej charakterowi. To może Wam pomóc troszkę nas poznać. Zachęcamy jednak do odwiedzenia Biblioteki, by znajomość pogłębić, bo jak to z ludźmi – warto poznać każdego bliżej, by nie oceniać po pozorach, czy według naszego subiektywnego opisu.

Mariola

Mariola
Łącząc w sobie elementy niebieskie - siłę i łagodność wody oraz energicznej i bardzo konkretnej czerwieni, tworzy barwę FIOLETOWĄ. Rozważna, nie zawsze romantyczna, ale wrażliwa. Obowiązkowa i elokwentna. Asertywna bywa i czasem pokazuje charakterek. Jednak współpracownice zgodnie doceniają jej kulturę osobistą i kulturę słowa. Bo poprawność językowa to jej pasja. Prawie na równi z górami, do których tęskni już w momencie powrotu na dziki wschód.

 

 

Ewa

Ewa
Nie mogło być inaczej, jej kolorem został jednogłośnie WIOSENNY jak szczypiorek ZIELONY, nie tylko ze względu na drobną posturę. Osoba to bardzo energiczna i niezwykle otwarta. Jak jej kolor niesie nadzieję i zdrowy styl życia. Jedno z jej zdań, które utkwiło w pamięci społeczności bibliotecznej to pełne zdziwienia słowa: To Ty jesz białe pieczywo? Jest bardzo pomocna i można na nią liczyć, nie tylko w kwestii wysokozmineralizowanych wód, choć nie biologię kończyła, a poczciwą historię.

Jadwiga

Jadwiga
Przybyła do nas z Małopolski, a usposobieniem kojarzy się z OLIWKOWYMI małopolskimi polami i wolnością. Odważna w życiowych decyzjach, a jednocześnie skromna. Zarywa noce oglądając grę jej ulubionego zawodnika snookera – Marka Selby’ego, a w wolne godziny popołudniowe tworzy artystyczne torty. Może uda się coś skosztować na Urodziny książkowego Misia?

 

 

 

 


 

Monika

Monika
CZERWIEŃ to bezapelacyjna, bo dynamiczna, żywiołowa, przebojowa, mówiąca niemal bez przerwy i, jak twierdzą niektórzy, tworząca prawdy alternatywne. Dosadna i niezależna. Można na nią liczyć, gdy chce się usłyszeć szczerą opinię. Ma oczy wokoło głowy, duże ambicje i bardzo lubi się śmiać. Dlatego dostrzegamy w niej czerwień pozytywną, tchnącą optymizmem i ciepłem. Z nią nie będziecie się nudzić.

 

 

 

 

 

Czesława

Czesława
Ma RUDY charakter, jak Pippi lub lisek urwisek. Nie ma dla niej sytuacji bez wyjścia, bo każdą można skwitować wyluzowanym "Oj weź, przestań". Mówi się, że jest rozsądna inaczej, ale w bardzo pozytywnym tego znaczeniu, bo ma ogromne życiowe doświadczenie i poczucie humoru, również w kierunku autoironii. Zgodnie ze swoim kolorem lubi zbierać rude kasztany dla odgradzania się od negatywnych fluidów i nie pozwala ich wyrzucić. Jej obecność w pracy obwieszcza melodyjka: "Słuchaj przyszedł sms, przeczytaj go jeśli chcesz". Ale lubimy ją bardzo, a czytelnicy jeszcze bardziej.

 

Emilia

Emilia
Cechuje ją trudna do zdefniowania egzotyka, oryginalność i charyzma. Jest jak TURKUSOWA woda - niejednoznaczna. Czasami zalewa bez ogródek, ale bywa, że odkrywa swą szlachetną wrażliwość. Pełna sprzeczności: energiczna kobieta robiąca na drutach, płacze, gdy ktoś ją bardzo rozśmieszy, jest samowystarczalna, otwarta, ale na tyle, na ile sama chce. Ma pełno pomysłów, dlatego czytelnik, który do niej przyjdzie musi mieć dodatkową torbę na książki i płyty, które za jej przyczyną autentycznie zapragnął wypożyczyć.

 

Małgorzata

Małgorzata
Osoba nieodgadniona. Czasami milcząca, chwilami stanowcza. Jest jak przyroda. Zresztą jej pasją jest kosmetyka roślinna, więc otoczenie parku, w którym znajduje się Barwna Biblioteka jest idealne dla duszy potrzebującej słońca i wolności. Barwna nadana jej przez współpracownice to jasna BRZOSKWINIA, której prawdziwy smak i soczystość jest do odkrycia, gdy dać jej szansę.

 

 

 

 

 

Emilka

Emilia
Jest jak kość słoniowa - delikatna, ujmująca i szlachetna, ale też twarda. Cechuje się świeżością umysłu i jedwabistej cery. Melodią dla uszu jest jej piękny akcent, kiedy mówi po rosyjsku. Warto jej posłuchać również po polsku, gdy opowiada o książkach i fascynujących filmach.
 

 

 

Maciek
Trwają spory, czy jest NIEBIESKI, reprezentując uduchowienie i przyjaźń, która w tej barwie się zawiera, czy ŻÓŁTO-BRĄZOWY –pozytywny, niekonfliktowy, ceniący uczciwość. Jego pasją jest muzyka – do niedawna sam pisał teksty i śpiewał w zespole hardcore’owym. Ale porozmawiacie z nim również o filmach, piłce nożnej, problematyce społecznej i książkach, głównie reportażowych, które pochłania w dużych ilościach. Rodzynek w zespole sprawił, że już nie wypada nam witać się słowami „cześć dziewczyny”.

 

 

Joanna
Kiedyś była soczyście żółta, ale ostatnio stawia na minimalizm, więc bardziej odpowiedni stał się SZARY. I wcale nie oznacza to szarzyzny w jej wnętrzu. To kobieta wielu talentów. Wspaniale opowiada o przyrodzie, interesuje się psychologią i jest utalentowana muzycznie. Przyjdźcie do Barwnej, bo to chyba jedyna osoba na świecie, z którą przy pierwszym spotkaniu można porozmawiać o zrobionym w dzieciństwie zdjęciu z Mikołajem, które większość z nas posiada.

 

 

 

 

 

Karolina
Jest KORALOWA lub KANARKOWA. I wcale nie chodzi o łamaniec językowy z królem Karolem, który kupił naszej Karolinie koralowe korale. Choć koralami prawdopodobnie byłaby zainteresowana, to zakochana jest w swoim psie i kierowaniu samochodem. Lubi podróże, ale jest dość tajemnicza i nie zdradza ani ich kierunku, ani dnia swojego powrotu. Trzeba więc często przychodzić do Barwnej, by ją tutaj złapać.

 

 

 


 

 

Agnieszka
Nasza CYTRYNKA tryska energią, tańczy między półkami, śpiewa, choć twierdzi, że słoń jej na ucho nadepnął (no coż, co prawda, to prawda:) Jest wykwalifikowanym animatorem zabaw, wodzirejką i mistrzynią przebieranek, dlatego nie zdziwcie się, jak spotkacie jej inne wcielenie. Będzie to na pewno dobre spotkanie, bo, jak mówi, ma tylko cztery złe dni w roku, z czego trzy już były.

 

 

 

 

 


Kiedyś pracowały z nami:

Agata

Pani Halina